27 stycznia 2023

OKIEM EKSPERTKI: Pomoc społeczna w odpowiedzi na wojnę w Ukrainie.
Tekst Pauliny Babis

Jakie zmiany w pomocy społecznej wprowadziła specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy? Kogo dotyczy i ile osób skorzystało z pomocy, którą przewiduje? Co się może wydarzyć, kiedy przestanie obowiązywać?

Zapraszamy do przeczytania tekstu autorstwa Pauliny Babis z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, ekspertki w projekcie COPOCS.

 


Paulina Babis – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Problematyką integracji cudzoziemców zajmuje się od 2005 roku. Wieloletnia pracowniczka Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Reprezentowała Polskę na forach międzynarodowych m.in. w Europejskiej Sieci Integracji. Od wielu lat współpracuje z organizacjami międzynarodowymi i pozarządowymi, instytucjami naukowymi oraz partnerami społecznymi, a także z władzami lokalnymi w kwestiach związanych z integracją cudzoziemców. Współpracuje z innymi urzędami centralnymi przy wdrażaniu funduszy europejskich, jest inicjatorką i osobą zaangażowaną w realizację projektów integracyjnych realizowanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł
Read the whole article HERE (PDF file)

 

18 Karowa St.,
Warsaw,
00-324

Project funded by the National Science Centre in Poland
(Grant No UMA-2021/41/B/HS5/04071)

Website design by Tomasz Hryciuk   |   www.behance.net/tomasz_hryciuk